شماره تماس 045-333270674
شماره تلگرام 09144570051
Menu Close Menu

قوانین

 

 

قـوانیــن و مقــررات


همیار پژوهشگر خدمات خود را از طریق آنلاین ارائه می کند. قوانین و مقررات آن تنظیم و در ذیل منتشر می گردد که مقید به ضوابط و شرایط حاضر در ذیل می باشد. و حق هر گونه تغییر، حذف و یا اضافه کردن مفاد ذیل در هر زمان از طرف همیار پژوهشگر محفوظ می باشد. شرایط و ضوابط حاضر، فاکتور، هر گونه مکالمه کتبی و یا توافقنامه کتبی فی ما بین در زمان سفارش جدید متقاضی (سفارش دهنده و پرداخت‌کننده هزینه خدمات) قابل اجرا و استناد است لطفاً قبل از هر سفارش جدید قوانین و مقررات حاکم را بدقت مطالعه فرمایید.

مقــررات و حقـوق حـاکم


 1. کلیه خدمات ارایه شده توسط همیار پژوهشگر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. هر گونه  بهره برداری خلاف قوانین اخلاقی و قوانین کشور جه از طرف همیار پژوهشگر و چه از طرف متقاضیان خدمات از این وب سایت موجب پیگرد قانونی خواهد بود.
 2. همیار پژوهشگر متعهد به اصول اخلاقی و علمی بوده و به معیارهای کمیته اصول اخلاقی انتشارات  کوپ  (COPE) پایبند می باشد.
 3. همیار پژوهشگر هیچگونه مسئولیتی بابت قواین کپی رایت و نشر محتوای موضوع سفارش ندارد و متقاضی سفارش شخصاً مسئولیت قانون کپی‌رایت و استفاده شخصی از محتوا و سایر حقوق مادی و معنوی ناشی از محصول انجام سفارش را می پذیرد.
 4. کلیه اطلاعات شما از مشخصات فردی تا فایل ها و تمامی مطالب و سفارش که از جانب شما به همیار پژوهشگر ارسال می گردد نزد ما محرمانه تلقی و از حریم خصوصی  و مقالات و اطلاعات شما حفاظت و حراست خواهیم نمود. و تمام مجریان همیار پژوهشگر ملزم به رعایت و امانتداری به نحو احسن خواهند بود و هر گونه سو استفاده از اطلاعات فوق و یا عدم امانتداری شایسته و اشتراک آن با اشخاص یا سازمان دیگری پیگرد قانونی خواهد داشت. 
 5. کلیه حقوق مرتبط با سفارش تکمیل شده ترجمه، محصول نهایی، و تولید محتوا  متعلق به همیار پژهشگر می باشد و مجاز است به دفعات به نفع خود استفاده نماید مگر آن که در توافق کتبی به امضای طرفین رسیده باشد.
 6. مسئولیت و پیامد مادی و معنوی هر گونه تغییر، نقص و یا کمبود در محتوا و اصالت سفارش تحویل داده شده بر عهده خود متقاضی می‌باشد
 7. همیار پژوهشگر در پذیرش یا رد سفارشات، دارای اختیار میباشد. کاربران سابق همیار پژوهشگر در اولویت پذیرش سفارشات قرار خواهند داشت. در صورت رد سفارش، متقاضی از دلیل آن مطلع خواهد شد.
 8. خدمات همیار پژوهشگر آنلاین می باشد. در صورت درخواست ارسال پستی از طرف متقاضی، کلیه هزینه های آماده سازی و پستی بر عهده متقاضی خواهد بود.
 9.  در صورت مشاهده هر گونه نقض، مغایرت و جرایم مجرمانه مطابق قوانین جاری کشور و علمی، همیار پژوهشگر می تواند به صورت یک طرفه سفارش را لغو نموده و 30% بابت کار مزد لغو سفارش و هزینه انجام سفارش را اخذ خواهد نمود و متقاضی حق هیچگونه اعتراض نخواهد داشت.
 10.   مسئولیت حفظ، نگهداری و بایگانی اصل محتوای سفارش بر عهده خود متقاضی می باشد. همچنین همیار پژوهشگر هیچگونه مسئولیتی بابت عودت محتوای خام سفارش را بر عهده ندارد.
 11.   در صورتی که هر گونه اختلاف احتمالی بین طرفین به وجود بیاید چهار مرجع تعیین کننده خواهد بود: شرایط و ضوابط حاضر، مذاکره و توافق طرفین، رجوع به داور بی طرف و یا مراجع قانونی قضایی.
 12.   همیار پژوهشگر متعهد می گردد که خدمات خود را با بهترین شکل و کیفیت ممکن انجام دهد و مسئول سطح کیفی و کمی خدمات ارایه شده می باشد و هیچکدام از طرفین مسئول عدم اقدام عملی در محدوده زمانبندی معین شده نمی باشند مگر در شرایط خاص که در قوانین و مقررات حاضر ذکر شده باشد.
 13.   هر گونه درخواستی از طرفین بعد از تایید پیش فاکتور در صورت توافق کتبی طرفین موضوعیت و قابل استناد و اجرا می باشد.

شــرایط و ضــوابط سفـارش


 1. متقاضی سفارش موظف است در ثبت و ارسال سفارش خود دقت نماید و قبل از ارسال، سفارش خود را بدقت بررسی و مطالعه نماید. مسئولیت هر گونه انتخاب نادرست خدمات بر عهده خود متقاضی می باشد.
 2. در صورت نقص در ارسال سفارش و یا به صلاحدید مدیریت همیار پژوهشگر ممکن است از متقاضی درخواست فایل بیشتر کند.
 3. در صورتی که متقاضی درخواست بیشتر و متفاوتی نسبت به سفارش پیشین خود داشته باشد. فاکتور جدید صادر خواهد شد.
 4. هر سفارش و یا درخواست جدید گرچه مرتبط با سفارش پیشین باشد پس از بررسی همیار پژوهشگر در صورت هزینه اضافی بابت درخواست یا سفارش بعدی برآورد شود محاسبه و ما به تفاوت هزینه در پیش فاکتور پیشین درج خواهد شد.
 5. در صورتی که در مرحله انجام سفارش بخش هایی از سفارش تکمیل و از طرف متقاضی تایید گردد، همیار پژوهشگر مسئولیتی در آن خصوص نخواهد داشت و در صورت درخواست مجدد متقاضی مبنی بر انجام هر گونه سفارش، به عنوان سفارش جدید تلقی خواهد شد.
 6. محاسبه اولیه هزینه خدمات ترجمه و ویرایش بر اساس تعرفه کلمه می باشد که هزینه قطعی و زمان تحویل خدمات پس از ارسال سفارش متقاضی  بر اساس ماهیت سفارش، محتوا و حجم برآورد و همچنین هزینه سایر خدمات  بررسی و قبل از اجرای سفارش با ارسال پیش فاکتور اعلام کتبی و مستند خواهد شد.
 7. پیش فاکتور صادر شده بعد از سه روز منقضی می گردد و مستلزم استعلام مجدد می باشد.اگر متقاضی وجه پیش پرداخت را واریز نماید، پیش فاکتور جدید ملاک خواهد بود و در صورتی که متقاضی با تغییرات احتمالی در پیش فاکتور جدید موافقت نکند، همیار پژوهشگر می تواند سفارش را لغو  و وجه واریزی متقاضی را عودت دهد.
 8. تنها به محض واریز کامل وجه پیش پرداخت مندرج در پیش فاکتور ارسالی از طرف همیار پژوهشگر از طریق درگاه یا روش پرداخت اعلانی و تایید از جانب متقاضی و ارایه رسید سفارش وارد مرحله اجرایی خواهد شد و طول مدت زمان تکمیل سفارش از لحظه تایید و واریز مقادیر مندرج در پیش پرداخت محاسبه خواهد شد. در صورتی که پرداخت و تایید پیش فاکتور در روزهای تعطیل انجام بگیرد، زمان شروع اجرای سفارش از روز کاری بعدی محاسبه خواهد شد.
 9. در صورتی که در زمان اجرای سفارش نیاز به تعامل، بررسی و یا فایل بیشتر از متقاضی درخواست گردد، بازه زمانی از لحظه ثبت کتبی این درخواست از طرف همیار پژوهشگر تا زمان پاسخ و حل آن از طرف متقاضی جزو روز و یا ساعت کاری محسوب نخواهد گردید و این زمان به مدت زمان تحویل سفارش اضافه خواهد شد.
 10. در زمانبندی تحویل سفارش، زمان یک روز کاری تنها شامل فاصله زمانی ۰۹:۰۰ صبح تا ساعت ۲3:۰۰ می‌باشد. روزهای تعطیل وجمعه ها جزو و سایر ساعت های شبانه روز جزو روزکاری محسوب نمی گردد.
 11. در صورت مشاهده هر گونه نقص در ارسال مواد خام سفارش و یا در صورت وجود نقص و ابهام در ارسال پاسخ و یا توضیحات لازم به همیار پژوهشگر بعد از اینکه سفارش وارد مرحله اجرایی شد، همیار پژوهشگر با توجه به ماهیت نواقص ممکن است پیش فاکتور و زمانبندی تحویل سفارش را تغییر دهد و متقاضی موظف است نسبت به رفع نواقص اقدام کند. در صورتی که متقاضی نتواند نواقص را در عرض سه روز برطرف کند، همیار پژوهشگر می تواند سفارش را تا هر مرحله ای که اجرا شده توقف کند. در این صورت، هزینه انجام کار تا آن مرحله محاسبه و دریافت می شود. 
 12. مسئولیت و خسارت ناشی بابت تاخیر متقاضی سفارش بر عهده خود متقاضی می باشد.
 13. تحویل فایل آماده سفارش منوط به تسویه حساب و پرداخت کامل وجه واریزی فاکتور از جانب متقاضی می باشد.
 14. متقاضی حداکثر 3 روز بعد از تکمیل سفارش و اعلام کتبی آن از طرف همیار پژوهشگر فرصت دارد تا تسویه حساب نماید، به ازای هر روز دیر کرد 5% مبلغ کل سفارش متقاضی جریمه خواهد شد و موظف به پرداخت آن است.
 15. در صورت پرداخت اشتباهی و بیش از مبلغ فاکتور، پس از گزارش آن  توسط متقاضی، پس از بررسی مدارک و تایید آن حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری، وجه به حساب خود واریز کننده مسترد خواهد شد.
 16. از آنجایی که در انجام برخی از سفارشات، سلیقه و صلاحدید مجریان سفارش اعمال می گردد، متقاضی سفارش توافق نموده است که پس از تحویل سفارش تکمیلی خود بر اساس سلیقه شخصی خود تغییر دهد.

قـوانین لـغو، بازبینـی و جـریمه ها


 1. در صورت هر گونه نقص، ابهام و اشکال احتمالی در نحوه و شکل خدمات ارایه شده از طرف ما، متقاضی سه روز فرصت دارد تا موارد مذکور را هایلایت و توضیح داده و به ماارسال نماید. همیار پژوهشگر موظف است بدون دریافت هزینه نسبت به رفع اشکال اقدام کند. پس از گذشت مدت تعیین شده، هیچگونه وظیفه ای بر عهده همیار پژوهشگر نمی باشد. در صورتی که ایرادات محرز نگردد و متقاضی ادله و مستندات کافی برای ادعای خود ارایه ننماید متقاضی حق هرگونه اعتراض مجدد را از خود سلب می‌نماید.
 2. در صورتی که متقاضی بعد از تایید و واریز پیش پرداخت و سفارش انصراف دهد. هزینه انجام سفارش و 20 % کارمزد لغو شفارش از متقاضی اخذ خواهد شد. همچنین بعد از پرداخت و تایید پیش فاکتور از طرف متقاضی، همیار پژوهشگر حق تغییر پیش فاکتور را ندارد. همچنین در صورت لغو سفارش از طرف همیار پژوهشگر، 20% مبلغ کل سفارش به عنوان جریمه پرداخت و کلیه مبلغ پرداختی از سوی متقاضی ظرف مدت سه روز کاری به حساب واریز کننده عودت خواهد شد.
 3. در صورتی که سفارش به مرحله اجرا وارد شود و متقاضی خذف بخشی از سفارش خود را درخواست نماید، هزینه آن بخش از پیش فاکتور متقاضی کسر نخواهد شد. در صورتی که سفارش وارد مرحله اجرایی نگردد، هزینه آن بخش کسر و در پیش فاکتور درج خواهد شد.
 4. همیار پژوهشگر موظف است هزینه کلی را در پیش فاکتور اولیه برآورد نماید و هیچگونه هزینه ناگهانی یا افزایش بعدی مطالبه ننماید در صورتی که درخواست دیگری به سفارش اولیه اضافه نگردد. در این صورت، متقاضی می تواند سفارش خود را لغو و تمامی وجه پیش پرداخت به حساب متقاضی عودت خواهد شد.
 5. در صورت بروز هر گونه اتفاق پیش بینی نشده خارج از اراده و کنترل همیار پژوهشگر که موجب شود سفارش توقف و یا تاخیر بوجود بیاید مسئولیتی متوجه همیار پژوهشگر نمی گردد.  در این شرایط، متقاضی سفارش می تواند بابت لغو سفارش، تمدید زمان تحویل سفارش یا انجام مجدد سفارش تصمیم بگیرد در صورت لغو سفارش، هزینه انجام شده سفارش در صورت موجود محاسبه و کسر خواهد شد و مابقی وجه به متقاضی سفارش مسترد خواهد شد.  همچنین مسئولیت ناشی از اتفاقات خارج از اراده و کنترل متقاضی سفارش همانند مشکل مالی به عهده خود متقاضی می باشد و همیار پژوهشگر مجاز است یک طرفه سفارش را لغو و نسبت به اخذ مطالبات خود اقدام کند.
 6. در صورت تاخیر در تحویل سفارش از طرف همیار پژوهشگر مطابق با زمانبندی تعیین شده، به ازای هر روز تاخیر 5% مبلغ سفارش به متقاضی بابت دیرکرد عودت داده خواهد شد.
 7. متقاضی حداکثر 3 روز بعد از تکمیل سفارش و اعلام کتبی آن از طرف همیار پژوهشگر فرصت دارد تا تسویه حساب نماید، به ازای هر روز دیر کرد 5% مبلغ کل سفارش متقاضی جریمه خواهد شد و موظف به پرداخت آن است.

برای ثبت شکایات اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این صفحه